medi ankle brace Baketball

medi Ankle sport brace

płaska modułowa orteza na kostkę

 • Szybka i łatwa regulacja
 • Płaska budowa zapewnia lepsze dopasowanie buta
 • Krzyżowe sznurowanie dla elastycznego nacisku

 Specyfikacje medyczne

3-stopniowa modułowa orteza zapewniająca funkcjonowanie po urazach kostki

Orteza medi Ankle sport może być używana przy chronicznej niestabilności więzadeł w górnej i dolnej części kostki oraz podrażnieniach kostki. Można ją również nosić jako środek zapobiegawczy przy wznowieniu aktywności sportowej po urazie kostki, aby zapobiec skręceniu kostki. Dzięki zintegrowanym na bokach elementom stabilizującym oraz systemowi sznurowania i pasków orteza medi Ankle sport stabilizuje i odciąża kostkę. Dzięki płaskiej budowie jest wygodna, nawet po założeniu butów.


Właściwości

Zalety produktu

 • Modułowa budowa i sznurowanie pozwala na indywidualne dopasowanie ortezy.

 • Sztywny materiał podstawy, dwa boczne elementy i system pasków stabilizują kostkę.

 • Płaska budowa zapewnia wygodę po założeniu buta.


Sposób działania

Orteza podtrzymuje kostkę poprzez wzajemne oddziaływanie zapięcia, zintegrowane osłony stabilizujące po obu stronach oraz zdejmowany system zapinania. System pasków i zapięcie wspomagają mechanizmy stabilizujące ciała i oferują dodatkowe wsparcie w podobny sposób jak taśma sportowa. Osłony stabilizujące po bokach można usunąć, więc ortezę można dostosowywać do każdego pacjenta. Podczas zmieniania pozycji osłon należy pamiętać, że przestrzeń między nimi musi otaczać kostkę, aby zapewnić optymalny poziom komfortu podczas noszenia. Orteza medi Ankle sport nadaje się zatem również do profilaktycznego zapobiegania skręceniom. Jest to szczególnie ważne w sporcie, gdy mięśnie ulegają zmęczeniu.

Instrukcja dotycząca zakładania

Odepnij wszystkie paski i poluzuj zapięcia ortezy, aby łatwo było w nią włożyć stopę. Chwyć górną część ortezy po obu stronach i naciągnij ją na stopę, aż otwór na piętę znajdzie się w prawidłowej pozycji. Przegub na kostce powinien znaleźć się na środku w przestrzeni pomiędzy osłonami stabilizującymi. Teraz zwiąż ortezę od góry do dołu tak jak buta. Następnie weź dłuższy zewnętrzny pasek. Przeciągnij ją po łuku stopy (podbicia) do wewnętrznej części stopy, a następnie pod środkową częścią podeszwy stopy. Chwyć pętlę paska palcem i wyciągnij go z boku nogi. Zapnij pasek nieco powyżej stawu skokowego. W tym czasie stopa powinna znajdować się w neutralnym położeniu (pod kątem 90° do nogi). Teraz chwyć wewnętrzny pasek i przeciągnij go po łuku stopy (podbicia) do zewnętrznej części stopy, a następnie pod środkową częścią podeszwy stopy. Chwyć pętlę paska palcem i wyciągnij go z boku nogi. Zapnij pasek nieco powyżej stawu skokowego. Teraz zapnij pasek, który biegnie po obwodzie nogi. Sprawdź, czy orteza jest ciasno zapięta i czy czujesz się w niej stabilnie. Ortezę można zapinać w inny sposób lub dostosowywać do Twoich wymagań w dowolnym momencie. W tym celu możesz zmienić położenie lub zdjąć paski wokół pięty, a także przesunąć lub zdjąć osłony stabilizujące.

Wskazówki dotyczące noszenia

Zasadniczo produkt można nosić przez cały dzień. Jednak pacjent powinien nosić ortezę, gdy uzna to za konieczne. Ortezę należy zdjąć w czasie długiego spoczynku (np. gdy długo siedzisz, jedziesz autem lub śpisz). Jeśli podczas noszenia ortezy wystąpi nadmierny ból lub Twój stan się pogorszy, należy natychmiast zdjąć produkt i skontaktować się z lekarzem lub sklepem medycznym.

Szczegóły

Kolory standardowe


Skład produktu

Poliamid, poliester, polietylen


Instrukcja prania

Przed praniem ortezy należy zdjąć osłony stabilizujące na bokach i zapiąć paski na rzepy. Pozostałości mydła, balsamy i maści mogą powodować podrażnienia skóry i zużycie materiału. 
Produkt należy prać ręcznie, najlepiej za pomocą płynu do prania medi clean lub w delikatnym cyklu w temperaturze 30°C, stosując łagodny detergent bez płynu do płukania tkanin. 
Nie wybielać.
Pozostawić do wyschnięcia.
Nie prasować.
Nie czyścić chemicznie.


Rozmiary


Rozmiary

XS - XL

Odmiany

uniwersalna

Specyfikacje medyczne

Wskazania

 • Chroniczna niestabilność więzadeł w górnej i dolnej części kostki
 • Po skręceniach (np. urazach supinacyjnych)
 • Jako środek zapobiegawczy po urazach supinacyjnych, szczególnie w sporcie
 • Zapalenie stawu skokowego (ostre lub przewlekłe, pourazowe lub pooperacyjne)
 • Łagodne urazy więzozrostu

Przeciwwskazania

 • Choroby lub urazy skóry w miejscu stosowania, szczególnie z objawami zapalnymi (nadmierne rozgrzanie, obrzęk lub zaczerwienienie)
 • Wrażliwość i zaburzenia perfuzji w nogach lub stopach (np. w przypadku cukrzycy)
 • Zaburzenia przepływu limfy, a także niewyjaśnione obrzęki tkanek miękkich, poza obszarem stosowania

Skontaktuj się z nami

Contact
 • +48 / 32 230 60 21
 • +48 / 32 230 60 21
 • info@medi-polska.pl
 • Czynny poniedziałek-piątek 8:00 - 16:00