Historia

Do dziś przedsiębiorstwo rodzinne

Historia medi

Historia medi

Korzenie medi sięgają końca XIX wieku, gdy firma została założona w miejscowości Pausa w saksońskim Vogtland. Po II Wojnie Światowej firma przeniosła się z radzieckiej strefy okupacyjnej do dzisiejszej siedziby głównej – miasta Bayreuth.

Obecnie medi jest czołowym wytwórcą medycznych pończoch uciskowych i producentem  bandaży, ortez, medycznych  pończoch do profilaktyki przeciwzakrzepowej, odzieży uciskowej do stosowania po operacjach z zakresu chirurgii plastycznej i estetycznej oraz nowoczesnych protez kończyn dolnych.

2013 medi jest nowym sponsorem głównym i tytularnym klubu koszykarskiego Bundesligi z Bayreuth. BBC Bayreuth zmienia nazwę na medi bayreuth.

2012 Założenie nowego działu medi Footcare z interaktywnymi wkładkami z włókna węglowego igli.

2011 ITEM m6, marka modowa medi, zdobywa świat mody. Zdrowe osoby, które bez przerwy stoją lub siedzą, mają przez cały dzień więcej energii w nogach dzięki produktom marki modowej medi.

2009 Założenie nowego działu Lifestyle, do którego należy marka sportowa CEP, jak również modowe produkty, które od 2011 roku są prowadzone pod marką ITEM m6.

2007 Założenie CEP, marki sportowej medi. Dzięki produktom marki sportowej medi sportowcy uzyskują poprawę wyników i szybszą regenerację.

2007 M.4s to pierwsza na świecie technologicznie zaawansowana orteza kolana.

2004 opatentowany medi Liner RELAX to pierwszy na świecie liner silikonowy przeciw bólom fantomowym bez działań niepożądanych.

2004 wprowadzenie modnych kolorów medycznych pończoch uciskowych.

2000 medi travel to pierwsza klinicznie zbadana podkolanówka dla podróżnych na rynku.

1998 Spinomed to pierwsza orteza pleców, której działanie przeciw osteoporozie jest udowodnione naukowo.

1994 założenie obszaru działalności „Protetyka“.

1991 zmiana nazwy na „medi“ i założenie marki nadrzędnej.

1986 założenie obszaru działalności „Ortopedia“.

1982 wprowadzenie do szpitali medycznej pończochy do profilaktyki przeciwzakrzepowej mediven thrombexin.

1982 założenie medi USA.

1975 medi 75 jest pierwszą, przezroczystą pończochą uciskową. Następnie trwały nad nią dalsze prace, aż do obecnie dostępnej mediven elegance.

1972 założenie obszaru działalności „Szpital“.  Struva uzupełnia asortyment jako opatrunek uciskowy.

1964 narodziny pończochy medi, pierwszej bezszwowej, bardzo elastycznej pończochy uciskowej z nieplecioną nicią wątkową.

1951 Wolfgang Weihermüller i Günther Voigtmann  zakładają w Bayreuth firmę WeCo.

ok. 1920 roku Albert Weihermüller i Berthold Voigtmann zakładają firmę Weihermüller & Voigtmann w miejscowości Pausa/Vogtland.